OpenGate

Súčasťou pravidelných čajovní pod názvom Open Gate je aj veľmi obľúbená hra snooker. Ide o športovú biliardovú disciplínu,ktorá je považovaná za kráľovskú a džentlmenskú hru.

 Medaily

Na rozdiel od biliardu sa hrá s 15 červenými guľami a 6 tzv. farebnými guľami (žltá,zelená,hnedá,modrá,ružová,čierna). Tieto gule majú svoj vlastný bod na stole ,kde sa ukladajú po potopení. Cieľom hry je kombinovať postupne každú potopenú červenú s farebnou a získať viac bodov ako súper. Zápasy sa väčšinou hrajú na niekoľko víťazných hier, tzv. frejmov. V prípade, že ide o ťažko riešiteľnú situáciu, sa hráč snaží znemožniť súperovi následné potápanie. Farebné sa vracajú na stôl po potopení, kým sú na stole červené. Po potopení poslednej červenej môže ísť hráč ešte na hociktorú farebnú, no potom musí hrať farebné podľa vzostupnosti. Každá guľa má totiž svoje vlastné bodové ohodnotenie. Maximálny počet možných získaných bodov je 147. Takisto sa v snookri veľmi ohodnocuje aj nábeh, čo predstavuje sériu získaných bodov od potopenia prvej gule po chvíľu, kým hráč nespraví chybu. V snookri existujú aj fauly. Tie vznikajú v prípadoch, keď hráč netrafí správnu guľu, potopí nesprávnu guľu vrátane bielej alebo sa hociktorou súčasťou tela dotkne niektorej z gúľ.

Zakladateľ amatérskej snookrovej ligy - Adrián Rubint

Zakladateľ snookrovej ligy - Adrián Rubint

Snooker v Spoločenskom centre 3Pé sa začal hrať v máji 2013. Založila sa miestna amatérska liga, v ktorej sa hrajú aj rôzne turnaje, napr. Vianočný turnaj. Do tejto chvíle sa odohrali už 3 sezóny ligy, v ktorej hrajú hráči za symbolický poplatok o pohár pre víťaza a medaily a diplomy pre prvých troch. Hráč s najvyšším nábehom sezóny tiež dostáva diplom. Každá ligová sezóna mala doteraz iného víťaza. Snooker si od roku 2013 vyskúšalo už viac ako 50 hráčov. Cieľom a motiváciou snookru je priviesť nových ľudí do centra 3Pé, kde môžu spoznať Boha, rozprávať sa o Ňom a vidieť zmysel v spoločnom hraní a zábave, ktorú priestory 3pe umožňujú. Snooker hrajú v Spoločenskom centre 3Pé hráči v rozmedzí veku 10-39 rokov.

Snooker sa hráva v pondelok od 19:30, piatok od 19:00 a v sobotu od 20:00.

A písali o nás aj na webe :) http://lcinfo.sk/8081-2/

Vítazi 3.ročníka

 Víťazi 3.ročníka